Uygulamalarımız

* Ankara ve İstanbul'dan gelen arkadaşlar Pansiyonumuzun önünde otobüsten inme şansına sahipler. Otobüsler Fethiye garajına geldikten sonra Ortaca-köyceğiz yönüne devam ediyorlar. Şofore sorunuz ve Ortaca tarafına gidiyorsa 10 km sonra Çiftlik beldesinde Çiğdem pansiyonun önünde inebilirsiniz. İzmir'den gelen arkadaşlar da Fethiye´den 10 km önce Çiftlik beldesinde pansiyonumuzun önünde otobüslerinden inebilirler. Sizi hemen karşılarız.

    Dalaman Havaalanından gelen arkadaşlar HAVAŞ ve MUTTAŞ servisi ile Fethiye´den 10 km önce Çiftlik beldesinde pansiyonumuzun önünde inebilirler.

*0- 3 yaş arası çocuklardan ücret alınmaz. Anne ve babası ile aynı odada kalan çocukların yaşları büyükte olsa  % 50 indirim yapılır. Aynı odada kalan üçüncü kişi indirime girer.

* Çocuk indirimi ve 3 kişi indirimi için aynı oda ve odada tam ücret ödeyen 2 kişi olmalıdır. Örneğin Ana - kız pansiyonumuza gelmiş olsa 2 tam ücret ödemek zorundadırlar.

*Pansiyonumuz denize 2 km. mesafededir. Her gün Kocaçalış plajına ücretsiz servisimiz vardır. 

*Pansiyonumuzun önünden geçen dolmuşlarla her zaman Katrancı Plajına, Günlüklü Plajına ve Fethiye’ye gidip-gelebilirsiniz.

*Ölüdeniz'e, Saklıkent'e, Dalyana ve Tekne turlarına ekonomik turlar düzenliyoruz. Saklıkent turunda Tlos, Yakapark, Saklıkent Kanyonu ve Kayıp Cennet´ti gezebilirsiniz. 
Dalyan Turunda Göcek, Caunos harabeleri, çamur banyosu ve iztuzu Plajı var. Tekne turlarında pansiyonumuzdan alnııp, yine pansiyonumuza bırakılıyorsunuz.

*Pansiyonumuzda internet bağlantılı bilgisayarımız vardır. Elektronik posta kutunuzu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Wireless bağlantımız ile kendi laptop bilgisayarınızdan ÜCRETSİZ 24 saat internete bağlanabilirsiniz.

* Tek kişilik odamız yoktur. Temmuz ve Ağustos aylarında tek kişinin bir odayı tek başına kullanması maddi yönden bizleri zor durumda bırakıyor. Geçen yıl bir müşterimizin önerisi üzerine yarım ücret ilave etme yoluna gittik. Bu senede böyle bir uygulama içinde olacağız.

* “Gruplara  indirim yapılır” Bu indirimden yararlanmak için gruptaki kişi sayısı en az 20 kişi olmalıdır. İndirim miktarı kişi sayısına ve zamana göre ayarlanır. Bireysel indirim talep etmemenizi rica ediyoruz.

* Balayına gelen arkadaşlara ve 7 gün ve üzeri kalan ailelere kendi yaptığım yağlıboya tablo hediye edilir. 

*Bahçemizde organik tarım metodu ile yetiştirdiğimiz sebzeleri mutfağımızda kullanıyoruz. Kendi zeytinyağımızı ve zeytinimizi kullanıyoruz. Pazardan alışveriş yaparken doğal tarım ile yetiştirilmiş sebzeleri alıyoruz.

* Kahvaltımız köy kahvaltısı şeklindedir. Akşam yemeklerinde de yöresel yemeklere yer veriyoruz.

* Balık tutmak isteyenlere yardımcı oluyoruz. Emekli bir arkadaşın teknesi var. Yem ve olta veriyor. Pansiyondan alıp günboyu size denizde yardımcı oluyor. Akşam üzeri balıklarla beraber sizi pansiyona bırakıyor.

* Rezervasyonlarınızı bize e-mail yazarak veya telefon ederek yapabilirsiniz.Kalacak kişi sayısını , kalacağınız gün sayısını ve size ulaşabileceğimiz bir cep telefon numarası vermelisiniz.Peşinatı yatırınca rezervasyonunuz kesinleşir.

*Rezervasyon yaptırmak için 300 TL ücret ödemelisiniz. Bu ödemeyi posta haneye veya bankaya yapabilirsiniz. Bu 300 TL pansiyon hesabınızdan düşülür.

"Bu peşinatınızın yanmaması için rezervasyon tarihinden en az 7 gün önce rezervasyonu iptal ettirmelisiniz veya rezervasyonu ileri tarihe ertelemelisiniz. Amacımız paranın üzerine yatmak değil; pansiyonumuzun rezervasyon işlerine gerçeklilik ve düzen getirmek. Rezervasyonunu en az 7 gün önceden iptal ettiren arkadaşların paraları hemen geriye ödenir. Gelmeyen ve rezervasyonunu geç iptal ettirenlerin ödemeleri geri ödenmez. Lütfen ön ödemenizi yatırdıktan sonra rezervasyonunuzun kesinleşmesi için mail kontak veya telefonla bizimle iletişime geçerek ödeme yaptığınız yeri bize bildiriniz.

*Pansiyona giriş saati 13:00 dır. Müsaitlik durumunda daha erken giriş kabul edilebilriz. Pansiyondan ayrılacak müşterilerimiz  odalarını en geç saat 11 00 de boşaltmaları gereklidir. Herhangi bir sebeple saat 11 00 den sonra pansiyondan ayrılanlardan  o günkü ücret alınır. Otobüsü akşam hareket edecek müşterilerimizin durumları bir gün önce konuşulur. Boş Oda sayısı  çoksa  odalarında kalmalarına izin verilir ve oda ücreti alınmaz. Sadece yediklerini ve içtiklerini öderler. Pansiyonumuzda boş oda yoksa saat 11 00 da odalarını boşaltıp, eşyalarını emanete bırakıp, havuzumuzdan, havuz kenarındaki duş ve tuvaletlerden yararlanabilirler. Bu müşteriler de  sadece yediklerini  ve içtiklerini öderler.

  • Kahvaltı saat 08 00 da başlar, saat 10 30 a kadar devam eder.
  • Öğle yemeğimiz 13 00 - 14 30 saatleri arasındadır. Bu saatlerin dışında öğle yemeği verilmez. 
  • Akşam yemeğimiz saat 19 00  başlar, saat 21 00 de biter.Gecikeceğinizi belirtirseniz yemeğinizi ayırırız.

*Kahvaltımız açık büfe olup beyaz peynir, zeytin, domates, salatalık, tereyağı, reçel, bal yumurta ve sosis verilir. Gün aşırı gözleme ikramımız vardır.

*Öğle yemeklerinde mevsim sebzeleri,makarna veya pilav ve cacık  verilir.(öğle yemeği kişi başı 20 TL dır.)

*Akşam yemeklerinde masanıza açık büfe yapıyoruz. birinci gün ana yemeğimiz  tavuk,   İkinci gün balık,  Üçüncü gün Et , Dördüncü gün köfte   Dördüncü günden sonra tekrar birinci güne dönülür. Vejetaryen  ve balık yemeyenlere  yemek konusunda yardımcı olunur.

  Dördüncü günden sonra tekrar birinci güne dönülür. Vejetaryen  ve balık yemeyenlere  yemek konusunda yardımcı olunur.

*Günün belli saatlerinde ücretsiz çay servisimiz vardır. Pansiyonumuzun musluklarından akan su içilir. Pansiyonumuzda sebil vardır. Suya para vermezsiniz.

*Rezervasyon isteğinize yerimiz yok diye cevap vermiş olsak bile tatile çıkmazdan bir hafta önce veya bir gün önce bize tekrar arayabilirsiniz. Çünkü geçen yıl rezervasyon yaptırıp gelmeyenlerden dolayı her zaman bir iki odamız boş kaldı. (300 TL peşin ücret uygulamasına bu yüzden başladık.) 

* Rezervasyon yaptıran arkadaşların tatilleri başlamadan en az 1 gün evvel arayıp geliş tarihlerini ve saatlerini teyit etmelerini rica ederiz.